• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

learning

 1. K.Filip

  Прва работа како самоук програмер

  Здраво луѓе, Пред две години се решив да научам програмирање, тогаш некако одбрав Java да учам, и се фатив доста интензивно со учењето (се на онлајн курсеци). Моментално се мислам да спремам CV кое ќе го пуштам по фирми. Тоа што ме мачи е што не можам да проценам колку уствари сум спремен, за...
 2. crypto_hacker4e

  Веб платформа за едукација

  Здраво, Сакам да ви презентирам едукативна веб платформа наменета за веб програмери и развивачи на софтверски решенија - https://www.livecoding.tv/. Можете да се регистрирате или да се најавите прекy еден од социјалните медиуми. Содржините се бесплатни, а голем дел од членовите се развивачи...
На врв Дно