• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

learning

 1. K.Filip

  Прва работа како самоук програмер

  Здраво луѓе, Пред две години се решив да научам програмирање, тогаш некако одбрав Java да учам, и се фатив доста интензивно со учењето (се на онлајн курсеци). Моментално се мислам да спремам CV кое ќе го пуштам по фирми. Тоа што ме мачи е што не можам да проценам колку уствари сум спремен, за...
 2. crypto_hacker4e

  Веб платформа за едукација

  Здраво, Сакам да ви презентирам едукативна веб платформа наменета за веб програмери и развивачи на софтверски решенија - https://www.livecoding.tv/. Можете да се регистрирате или да се најавите прекy еден од социјалните медиуми. Содржините се бесплатни, а голем дел од членовите се развивачи...
На врв Дно