• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

launcher

  1. Luxell

    Проблем со лаунчер на Андроид бокс!

    Боксот е X96W со инсталиран Андоид 7.1,пробав да го сменам фабричкиот лаунчер со овој, после инсталацијата го активирав тој да се појавува под дифолт но кога ќе го рестартирам боксот повторно се стартува фабричкиот лаунчер. Пробав преку Settings > App > Configure apps > app permissions во Home...
На врв Дно