• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

laserjet 1010

  1. Avid

    Инсталирање драјвер за HP Laserjet 1010 на Windows 10

    Компјутерот е стар, core 2 quad некој од пред 10-ина години. Имат Windows 10 x64, фул апдејтиран до макс 20H2. Принтеров е стар, hp laserjet1010. Никако не можам да го поврзам. Стандарден USB приклучок. Бидејќи принтерот е стар, официјален драјвер од сајтот за win10 нема. Пробан е овој начин...
На врв Дно