• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

language

 1. JensenInterceptor

  За што се користи English INTL?

  Хмм, навикнат сум на амерички енглески каде shift + наводник печатат наводник(") во текст уредник, а не мајмунче(@). Меѓутоа, еве гледам као да не може да се тргне УК енглески, а и кога притискам alt + shift се менуваат само МКД и ENG UK, ама не и ENG INTL(енглески меѓународен). Ок, додадов...
 2. Enquito

  Duolingo - Македонски јазик

  Ја отворам оваа тема поттикнат од брзото растење на апликацијата Duolingo, инаку за тие што не знаат ова претставува најголема бесплатна алатка за учење јазици, се вратив сега пред неколку дена на апликацијата, после подолга пауза па видов дека додале многу јазици меѓу кои Свахили и Клингонски...
На врв Дно