Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

l3 cash

  1. Rukfash

    Дали вреде i3-10300 8MB

    Дечки, баш размислувам за разликата измеѓу i3-10100 и i3-10300. Освен 100mhz повисок клок тука е L3 ќешо кој е за 2MB т.е. 33% поголем. Е сега дали е битен и колку е битен л3 ќешо и праве ли значајна разлика измеѓу овие две i3-ки? Према останатите спецификации се друго е исто. Intel product...
На врв Дно