• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

kvm

  1. -={K-O-R-U-N}=-

    Помош за избор на KVM Switch

    Потребен ми е KVM Switch за да управувам 2 РС со 1 тастатура и 1 маус. Ваква ми е ситуацијата: - Тастатурата и маусот ми се на USB приклучок - Едниот РС има 2 х PS/2 порти (виолетов за тастатура и зелен за маус) - Вториот РС има само една PS/2 порта (универзален виолетов/зелен за тастатура или...
На врв Дно