• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kvm switch

  1. -={K-O-R-U-N}=-

    Помош за избор на KVM Switch

    Потребен ми е KVM Switch за да управувам 2 РС со 1 тастатура и 1 маус. Ваква ми е ситуацијата: - Тастатурата и маусот ми се на USB приклучок - Едниот РС има 2 х PS/2 порти (виолетов за тастатура и зелен за маус) - Вториот РС има само една PS/2 порта (универзален виолетов/зелен за тастатура или...
На врв Дно