• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

крипто или графички

  1. Miki98

    Предлог за инвестирање во крипто или графички

    Здраво Имам околу 3800$ сакам да ги инвестирам во нешто,да ги ставам или во крипто или да земам некоја графичка? Имам предходно инвестирано во xrp и xlm. Што од 480 xrp и 423 xlm не сум ги уште извадил. Што би одбрале? Еве некои Графички кои најниско ми е нудена од човек во мк,што не е...
На врв Дно