Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

кратки вести

 1. ContentBot

  Кратки ИТ вести на денот: Meta со нов баг, Vlada.mk и spamdexing, лоши вести за AdBlocker, ИТ отпуштања…

  View: https://www.youtube.com/watch?v=H6fULFiAhx8 Скандалите на Meta продолжуваат... платформата скоро секојдневно во изминативе месеци се соочува со поплаки од корисниците за нефукционалности, а паралелно постојано се откриваат багови како неодамнешниот во кој платформата испраќала автоматски...
 2. ContentBot

  Кратки ИТ вести на денот: Македонците трошат на е-трговија, ФЗОМ не одговара, Google воведува Blue Checkmark

  Додека ги чекаме веќе три месеци одговорите од ФЗОМ на нашите прашања за како фондот се справи со нападот во февруари и што презема за случајот да не се повтори изминаа, во меѓувреме ви ги споделуваме следниве новости од ИТ индустријата: Македонците за купување производи и услуги со платежни...
На врв Дно