Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

контраст

  1. Luxell

    Проблем со контраст на нов LG телевизор!?

    Пред два дена го зедов овој модел на LG и во глобала е добар звук,слика но има нешто што ми смета а незнам дали спаѓа во проблем или е тоа нормално. Во десниот долен агол на тв на црна позадина се заприметува значителен зголемен бел контраст спрема другите агли го пуштив и ова видео со црна...
На врв Дно