Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

konfiguracija

 1. V

  Предлог Помош за склопување PC

  Здраво дечки, одлучив прв пат да склопам PC, до сега користев само лаптопи и за gaming и за работа, последниве 3-4 дена пробав да научам нешто околу хардвер што како оди но сепак ќе ми треба помош од поискусни да не зезнам нешто околу деловите кој планирам да ги купам. PC-то во моментот ќе се...
 2. Буџет Gaming Конфигурација: i5 7500 3.4 Ghz, GTX 1060 3GB, 12 GB RAM

  Буџет Gaming Конфигурација: i5 7500 3.4 Ghz, GTX 1060 3GB, 12 GB RAM

  Се продава буџет gaming PC со следните делови CPU: Intel Core i5-7500 3.4 Ghz MOBO: MSI Z270-A PRO GPU: Gigabyte Gaming G1 GTX 1060 3GB RAM DDR4 12 GB SSD: Kingston A400 256GB PSU: EVGA 450BT 450W 80+ Bronze CASE: Natec Titan 750 Имам документација и кутија за Куќиште, графичка, напојување и...
 3. Нема Слика

  Купувам PC

  Здраво дечки, Барам да купам конфигурација или делови за компјутер до кај 60,000 денари. SSD, GPU и куќиште не е морално да има, ама е пожелно
 4. comakot

  Совет за конфигурација за SolidWorks

  Другарче сака да почни од дома со SolidWorks па сега незнам што делови како треба , по моја теорија добра графичка и рам требало будџет му е околу 30-40.000 (старо ново нема врска)
 5. Нема Слика

  i7 Desktop PC Build

  Конфигурација (куќиште) на продажба: Procesor: Intel i7 6700K (Deep Cool Gammax? cooler) Maticna: Gigabyte Z270 HD3P Graficka: Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6GB (rev.2.0) Ram: DDR4 Kingstone Hyper X Fury 2666 Mhz 16 GB (2x8GB - CL15) SSD Samsung 850 EVO 250GB HDD Western Digital Blue 1TB...
 6. G4M3R

  Upgrade од Haswell на Coffee Lake?

  Одамна се спремам и рачунам буџет за да ја сменам платформата од haswell/devil's canyon на coffee lake. Моментално сум на: -i5 4690k -Gigabyte Z97 Gaming 3 -2x 8GB RAM Kingston 1600MHz(low profile) Во план ми е да се пребацам на: -i5 9600k -Gigabyte Z390 Gaming X/Asus Prime Z390-P -2x 8GB...
На врв Дно