• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

#конфигурација

 1. Miki98

  Конфигурирање виндоус сервер

  Здраво Дали можам на пц да инсталирам windows server и како можам да го направам public со датабази за вб нет? Со heidisql може ли да работи од дома надвор од мрежа за софтвер изработен на вб нет?
 2. OldSchoolPvP

  Конфигурација докај 20,000

  Другарче ме замоли да му помогнам да конфигурација за што помала пара а да му врши работа. Нема да се употребува за гејминг, музичар е ке работи некои приграмчиња како audacity fruity loops итн. MB Gigabyte H81M-S2PH LGA1150 DDR3 1600MHz SATA3 USB3.0 - 3,370 CPU Core i3-4170 Dual 3.7GHz LGA...
На врв Дно