Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

конференција

 1. ContentBot

  AI Tech Summit во Скопје – импресии и заклучоци

  Викендов во просториите на Македонска Опера и Балет се одржа конференцијата AI Tech Summit, која беше најавена во јавноста уште од пролетта годинава од страна на организаторот TBM Group. Настанот, кој јавноста иницијално го перцепираше како лажна реклама (за ова се пожалија и самите...
 2. A

  Видео Конференција

  Здраво Дечки, Ќе ве замолам совет околу камери и аудио системи за конференција.Вака, сакам наскоро да направам livestream или пак да одржам конференција преку skypе и други апликации. Имам училница околку 20-25 метри квадратни (20 столици-ученици). CAM1 сакам мене да ме снима. CAM2 студентите...
На врв Дно