Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

компанија

 1. Neubase

  Основање и водење на компанија во САД

  Здраво дечки, ја отвораме темата за отворање на компанија во САД од Македонија. Ние сме Neubase. Работиме од Скопје и отвораме компании во Америка, а на почетокот сме фокусирани на претприемачи од Југоисточна Европа. Предности на водење бизнис преку американска компанија од Македонија: Ниски...
 2. Skipper8

  UK LLP/LTD + Transferwise + Stripe (дали има некој оформено сличен setup?)

  Здраво дечки, ќе пробам во кратки црти да ја објаснам идејата која е. Веќе 6 години работам на UpWork и слични платформи, настрана големите давачки на нив што ми се смачија туку и ќе можам многу повеќе да наплаќам како компанија (и пак да сум испод пазар со конкуренцијата). Не сум заинтересиран...
На врв Дно