Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

keying

  1. nashio

    Keying

    Дали некој досега работел KEY во Davinci Resolve? Монтажата ми е средена во Davinci Resolve, дали е попаметно да работам Key во Resolve или да експортирам DNxHD( или што е подобро ако не тоа?) па да key-ам во AfterEffects? Снимено е со BMPCC4K, бидејќи општо резолв работи подобро со тие...
На врв Дно