• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

касети

  1. JensenInterceptor

    Претворање стари радио касети во дигитална снимка?

    Имам стари касети. Коа ќе видиш, песните 95 посто се наоѓаат на Јутуб. Но сепак сакам да зачувам некои спомени од детството коа сум се снимал. Кој би бил најдобар начин да се префрли снименото во компјутер? Ќе ве замолам да не давате мислења од видот, "уште го чуваш тоа ѓубре??" Имам радио...
На врв Дно