• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

камера

 1. dddragan

  Продадено Продавам GoPro Hero 4 Black

  Продавам GoPro Hero 4 Black и додатоци. Пакетот содржи: GoPro Hero 4 Black камера; Оригинален case со оригинални водоотпорна и "кабриолет" вратичка; Skeleton case; Оригинален housing lens replacement kit (леќа, гумичка, штрафчиња и штрафцигер); 2 Smatree батерии (едната држи +25 минути активно...
 2. marv

  Позајмица Безбедносна камера - Spy cam

  Барам на позајмица, или ако не е многу можда и да купам (да не чекам од Аљи), мала некоја камера да ја турам у кола и да снима додека е паркирана. Има некој к*рајбер веќе неколку пати на паркинг кај мене пред зграда ги е*аа колите, ги гребе ги шара :mad::angry:. Па да го фатам да му одржам малце...
 3. Garfield'

  камери без интернет

  здраво сакам да ми предложите некоја камера без интернет за снимање на видео надзор цело време,при што на хардискот да седат видеата. Дали може така да работи само на хдд,без нет.? и од каде може да се купи во мк или али.? благодарам
 4. smole

  IP CCTV aka ИП видео надзор

  Со аналоген видео надзор имам искуство но IP видео надзорот ми е нешто ново па имам неколку прашања: 1. Дали да се оди со квалитетен гигабитен Cat 6 - на пр. Draka UC400 S23? 2. Некои преферираат NVR а некои компјутер (кој се користи само за видео надзор) со програма за снимање - Blue Iris е...
 5. TATA_MATA

  Дигитални фотоапарати/камери -oпшта дискусија, препораки, мислења...

  На оваа тема би сакал да дискутираме за дигиталните фотоапарати/камери. Не бев во план да купам ваква камера/фотоапарат заради тоа што и мобилниот ми брка работа но оваа понуда ми изгледа премногу добро за парите. Се работи за Action Camera на Xiaomi, (подбрендот им се вика Yi), инспирирана e...
На врв Дно