• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

камера

 1. Garfield'

  камери без интернет

  здраво сакам да ми предложите некоја камера без интернет за снимање на видео надзор цело време,при што на хардискот да седат видеата. Дали може така да работи само на хдд,без нет.? и од каде може да се купи во мк или али.? благодарам
 2. smole

  IP CCTV aka ИП видео надзор

  Со аналоген видео надзор имам искуство но IP видео надзорот ми е нешто ново па имам неколку прашања: 1. Дали да се оди со квалитетен гигабитен Cat 6 - на пр. Draka UC400 S23? 2. Некои преферираат NVR а некои компјутер (кој се користи само за видео надзор) со програма за снимање - Blue Iris е...
 3. TATA_MATA

  Дигитални фотоапарати/камери -oпшта дискусија, препораки, мислења...

  На оваа тема би сакал да дискутираме за дигиталните фотоапарати/камери. Не бев во план да купам ваква камера/фотоапарат заради тоа што и мобилниот ми брка работа но оваа понуда ми изгледа премногу добро за парите. Се работи за Action Camera на Xiaomi, (подбрендот им се вика Yi), инспирирана e...
На врв Дно