Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

кабли

 1. bogdan.j

  Оптички кабли објаснување

  Бидејќи ветив дека ќе напишам појаснување околу оптиката,оптички влакна итн. Ќе се обидам да направам збир од најкорисните информации, бидејќи за пренос на дата низ оптика и оптика има сериозно премногу за објаснување. Вовед што ќе состои: Композиција на оптичкото влакно и бранови должини...
 2. bogdan.j

  Ethernet стандарди и кабли објаснување

  Инспириран од една тема од скоро решив да направам едно појаснување на Ethernet стандарди и кабли a и добар refresh мислам дека е за сите(и за мене, јер како бев нападнат, мислев на клада ќе ме стават некои членови-тотално непотребно, бидејќи тие што ме познаваат знаат дека сум човек што не...
 3. hemicharot

  најдобар начин за ослободување од стари кабли

  океј вака ќе почнам.. од кога знам дека дома сме имале компјутер знам дека кога не се користел кабел јас би си го ставил во фиока, “за ако затреба“ (никогаш ниту еден не ми затребал), и искрено ми се смачи да гледам скоро целосно полн фиокар со кабли, во кој не само што има стари кабли кои што...
На врв Дно