Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

кабел

 1. Сезонско чистење

  Сезонско чистење

  Добар ден, се продава голем асортиман на ИТ опрема за која немам никаква намена и само ми стои. Се надевам дека ќе биде максимално искористена кај новите сопственици. Ви посакувам пријатно купување. За повеќе инфо,слики и понуди во ПП. Подигање од кај Лиса центар во Ново Лисиче. Делови за PC...
 2. K

  Да не му се наоѓа некому Corsair Type4 PCIe кабел?

  Здраво дечки, се обидувам да најдам ваков кабел во Скопје, но нема, така што мора да прашам вака по луѓе. Случајно некој по дома да не чува кабли од поново Corsair напојување? Ми треба специфично од Corsair и да е Тype4 зошто прочитав дека не се игра со PSU кабли. Ако има некој дома, на самите...
 3. Keychron Coiled Aviator Cable

  Keychron Coiled Aviator Cable

  Здраво дечки, Продавам одлично сочуван Keychron Coiled Aviator Cable за 650 ден. Купен од Нексио по цена од 1160 ден. Моментално на Keychron страната кошта 15 долари БЕЗ шипинг: https://www.keychron.com/products/keychron-custom-coiled-cable?variant=39408285548633
 4. bogdan.j

  HDMI v2.0 кабел 10 метри 4к 60Hz

  Ми треба кабел HDMI 2.0 кабел 10 метри 4к 60Hz. Ги пребарав Логинг, Сетек и Анхоч немаат. Да не продава некој или идеја каде би можел да најдам ?
 5. Андреј

  Hidizs Sonata DAC HD II: USB-C -> 3.5mm аудио кабелче

  По многу различни кабли, најдов еден што можам да кажам дека го засилува аудио сигналот на задоволително ниво. Понудата на нови телефони без 3.5мм влез е реално голем проблем ако имате многу слушалки со 3.5мм џек. По неколку тестирани кабли, овој е навистина одличен, но и малце скап. Цената беше...
 6. hemicharot

  најдобар начин за ослободување од стари кабли

  океј вака ќе почнам.. од кога знам дека дома сме имале компјутер знам дека кога не се користел кабел јас би си го ставил во фиока, “за ако затреба“ (никогаш ниту еден не ми затребал), и искрено ми се смачи да гледам скоро целосно полн фиокар со кабли, во кој не само што има стари кабли кои што...
На врв Дно