• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

jquery deferred

  1. JensenInterceptor

    Библиотеки за Промиси(асинхрони пресметки) што сте ги користеле?

    Гледам Promises не е поддржано во ниедна врста на ИЕ, освен во MS Edge. Ама сепак е добро да користам некоја библиотека што ќе можам да ја вклучам во index.html и да ми работи и во ИЕ. Се спомнуваат Bluebird Jquery Deferred, само со гуглање најдов Promisesjs.org Епа кое сте го користеле и кое...
На врв Дно