• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

joystick

 1. V

  Продадено DualShock 3 (PlayStation 3) контролери/џојстици

  Главата цркна, останаа рачките. Имаат wireless функционалност, со bluetooth dongle може да се користат и на компјутер, секако со соодветен софтвер. Доаѓаат со каблиња за полнење (не се сликнати). Дефектите се гледаат на сликите, горе доле очекувани работи после нормална употреба. View...
 2. thexfiles125

  Нови Xbox One контролери во Скопје?

  Барам нов Xbox one контролер до околу 3000 ако е можно, порани го имаше во Anhoch но сега нема, во многу места се стар модел (без 3.5mm приклучок за слушалки и гума околу рачките) а за тој бараат по 3700, или пак се по некој Омега бренд а не оригинални, дане знае некој каде да барам?
 3. hemicharot

  Барање на копчиња за аркејд

  Абе луѓе барам онакви џојстици и копчиња како шо се на аркејдс :mario:, за еден самостоен проект ама никако да најдам во македонија, а не ми се чека 30 дена.. еве слика на шо мислам- Ако некој вакво нешо нашол или знае кај има кажете ве молам ;) фала однапред :)
На врв Дно