Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

jack

  1. martin17

    Broken headphone jack

    Имам проблем со џекот за слушаки од предната страна на кукиштето. Успеав да го скршам (не прашувајте како) па сега барам чаре. Налетав на пост од некој што имал идентичен проблем и го решил со залемување на нов џек за слушалки. Fractal Design R4 Headphone Jack Repair (USB-70A AZALIA) -...
На врв Дно