• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

избор

 1. Garfield'

  Телефон по ваш избор

  Здраво другари ме знаете можеби,јас сум Garfield. Ми треба добар телефон за музика и камера,да има можност за кустом ром,буџетот одприлиика за телот. ќе биде: над 5000илјади ден. -5к. Е сега ми нудат HTC 10 дали е добар? мене ми треба за музика и мн.добра камера,да не биде голем како цигла за...
 2. spiritBreaker

  Помош за избор на мидрејнџ телефон

  Здраво дечки, имам доста добра понуда со обновување на договорот, и изборот ми е сведен на два телефони: Samsung galaxy A5 2017 Huawei Mate 10 Lite го гледам споредувањето од две страни (ќе го користи девојка, јас не) - а5 има водоотпорност, помал екран, ама само 3 гига рам. мејт 10 лајтот...
На врв Дно