• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

избор на монитор

  1. Lokvan

    Препораки и совети за избор на монитор

    Ми треба помош во избор на нов монитор. Веќе подоста време не пратам новотарии во хардвер, и не сум во тек - иако последниве неколку недели гледав да се информирам донекаде. Тоа што го знам е следново, сакам IPS монитор, брзината на освежувањето не е небитна но е споредна во однос на...
На врв Дно