• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

избор на лаптоп

 1. C

  Помош околу избор на лаптоп

  Здраво живо на сите. Потребна ми е помош околу избор на лаптоп. Најчесто го користам за пишување, пребарување, слушање музика, повремено ArcGIS и Illustrator. Целта ми е да го користам барем во наредните 5 години. Се двоумам помеѓу овие три модели...
 2. NanoCell

  Latitude 5501 и компатибилност на делови

  Здраво, Моментално барам лаптоп кој ќе го користам на работа и изборот ми се сведува генерално на Dell Latitude/Precision или Lenovo Тhinkpad сериите. Dell компјутерите имаат цени кои повеќе ми одговараат, а имам и претходно позитивно искуство со повеќе компјутери од споменатите серии...
На врв Дно