• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

izbor na graficka

  1. Miki98

    Избор на графички за Мајнинг

    Здраво другари Другари ги имаа овие карти на лагер,само незнам кои да ги земам,ве молам помгонете ми. Буџет 4700€ сакам 3 карти да земам слични,кои се добри од овие? Некои се поскапи,што има разлика тие поскапите повеќе ли копаат? EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming, 10240 MB GDDR6X цена...
На врв Дно