Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ivy bridge

 1. zipi123

  kupuvam i5 2/3ta gen

  I5 2/3ta gen,bez cooler, ponudete so cena vo pp
 2. edin.ademovic

  Купено Купувам i5 трета или втора генерација

  Здраво! Сакам да купам i5-ка која што или Ivy или Sandy bridge. Уште подобро ако имате уште една плочка од 4GB DIMM DDR3 1.5V рам да ми дадете цена во пакет. Ми треба само како мал привремен буст поради тоа што сега сум на Celeron g2030. Чипсетот ми е h61m. Поздрав!
На врв Дно