Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ит кариера

 1. ContentBot

  Македонските ИТ професионалци преферираат хибриден модел на работа

  Една од поинтересните статистики која произлезе од истражувањето Мапирање на ИТ индустријата во .мк – издание 2022, кое го спроведовме летово, е дека најпосакуван модел на работа на македонските ИТ професионалци е хибридниот модел со работа од канцеларија и од дома по сопствен избор. 66% го...
 2. D

  IT.mk/Кариера започнува со наплата на огласи

  Сервисот ИТ Кариера ⋆ IT.mk по објавени над 2000 огласи во последните неколку години од страна на 500 компании, влага во бета фаза каде што објавата на огласите ќе се наплаќа. Интегриран е vPOS за плаќање со картичка и има можност за уплата по профактура. На сервисот се планираат подобрувања во...
 3. D

  ИТ Кариера истражување: Плати во ИТ индустријата

  Во изминативе години ИТ секторот во Македонија расте со голема брзина, затоа сакаме да добиеме увид во реалната состојба на платите, начинот и условите во кои работат програмерите, девелоперите, дизајнерите и е-маркетерите во Македонија. Иако ДЗС нуди просечна плата во ИТ индустријата...
На врв Дно