Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ит истражување

  1. D

    Мапирање на ИТ индустријата - издание 2022

    Во 2019-та инспирирани од како тоа што го прави StackOverflow, решивме да започнеме слично истражување на локално ниво наречено “Мапирање на ИТ индустријата во Македонија” преку метод на анонимна анкета во кое тогаш учествуваа повеќе од 1.000 лица и ни дадоа корисен фидбек за индустријата во...
На врв Дно