• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

irfanview

  1. Avid

    Irfanview - rotate and save

    Ко шо би требало да знаете ако ја читате Windows 10 темата, се свичнав од Windows Photo Viewer кон IrfanView. Не можам да се снајдам да наместам едно нешто што ми беше многу практично од Windows Photo Viewer, а тоа е да имам toolbar со копче за вртење/ротирање на сликите но со кликањето и...
На врв Дно