• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ips

 1. NikacXMKD

  Продадено DELL S2319H IPS

  Prodavam DELL S2319H IPS odlichno sochuvan,koristen edna godina samo za rabota. Doagja so originalna kutija, godina i pol garancija od Telekom. Se prodava bidejki e zamenet so UltraSharp. cena:6.000den
 2. KjEBE

  AOC 24G2 монитор во Македонија?

  Здраво дечки отварам една тема со цел како би си помогнал на себе а се надевам би ги интересирало и другите. Ме интерсира дали некој од вас би знаел да ми каже каде и дали воопшто го има во Македонија AOC 24G2 мониторов со IPS 144hz панел? Јас колку што успеав излистав низ сите сајтови на...
 3. -Ata-

  LENOVO Y530

  Продавам лаптоп LENOVO Y530 Lenovo Legion Y530 Gaming Laptop 15.6 inch, 1920 x 1080 px, 60 Hz, IPS, non-touch, matte Intel Coffee Lake Core i7-8750H CPU Intel HD 630 + Nvidia GTX 1050 Ti 4GB 16 GB DDR4 (2x DIMMs) 256GB M.2 + 1 TB 7200 rpm HDD (2.5″) 3 x USB-A 3.1, 1x USB-C 3.1, HDMI 2.0...
 4. Fearless

  Препорака за 27" 2К или 4К монитор

  Здраво, би сакал да замолам за помош за избор на 27" монитор со 2К или 4К резолуција до максимум 360/370 евра. Лично преферирам 2К резолуција. Со панелите се разбирам онака ама би послушал поупатени луѓе, лични искуства итн :). Ќе се користи за нормална работа евентуално за некоја игра (пр...
 5. Woofer

  Продавам Dell UltraSharp U2412M, LED IPS, 16:10

  Продавам монитор Dell UltraSharp U2412M. Мониторот е во беспрекорна состојба, чуван во домашни услови, фиксен на една локација. Мониторот нема ниту еден мртов/заглавен пиксел, и нема маани со IPS Glow/Backlight bleed. Се продава затоа што преминав на поголем монитор. Спецификации: 24" LED...
На врв Дно