• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

iphone 7 plus

 1. stejcho

  Samsung Galaxy A70 vs iPhone 7 Plus

  Здраво, како корисник на андроид со години ( budget phones најчесто), пред скоро време имав допир со iOS software, и бев воодушевен од брзината на софтверот. Имам прилика сега да сменам телефон, и иако знам дека за малку повеќе пари можам да најдам подобри телефони од овие два, решив да се...
 2. DonFrozex

  Проценка Xiaomi Mi 5 (3/64) && iPhone 7 Plus (3/128)

  Дечки ме интересира мислење за проценка на двава телефони: Xiaomi Mi 5 - 3/64GB, бел, половен без никакви маани по него, све комплет со него. (да, ова е мојот што го користам :), ме интересира колку би добил за него имајки на ум дека веќе и да ги нема овие модели никаде за продажба ) iPhone...
На врв Дно