• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

iphone 6s

 1. W

  Купувам Iphone 6s

  Не сум многу по Епл производиве но братчето запнал за Ајфон 6с, да можел Фортнајт да инсталира. Е сега, предност имаат добро зачувани телефони, со оригинални делови на него(да не е ставан кинески екран), батеријата да не е тоталка, и да има минимум 32GB ROM ( да, постои 32gb варијанта). Понуди...
 2. A

  HTC M9, LG Flex2 или iPhone 6/iPhone 6S

  Поздрав, дечки. Се мислам помеѓу овие три, некако според спецификации М9 изгледа најдобар, ама on the long run не би знаела кој би бил најдобар (апдејти, очекувани проблеми). Барам совет во однос на функционалност, издржливост на батерија (не играм игри, ама користам многу апликации running...
На врв Дно