• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

iphone 6

 1. Skorp

  Проценка Iphone 6 (16gb)

  Ќе ве молам за проценка на Iphone 6 (16gb) во супер состојба со минимални знаци на wear and tear. Од кога е купен (нов) е со заштитно стакло и во футрола. Батеријата е на 95% и супер си работи на IOS 12. Доаѓа со оригиналното пакување заедно со полнач и слушалки. Број за контакт: 071-735-555
 2. ksimon

  iPhone 6, 128GB. Цена 230 евра.

  Продавам нов Ајфон 6, 128 GB со ексклузивна кожна футрола "Burberry". Цена 230 евра. Поклон од Лондон. Се продава пошто не ми се свиѓа.
 3. A

  HTC M9, LG Flex2 или iPhone 6/iPhone 6S

  Поздрав, дечки. Се мислам помеѓу овие три, некако според спецификации М9 изгледа најдобар, ама on the long run не би знаела кој би бил најдобар (апдејти, очекувани проблеми). Барам совет во однос на функционалност, издржливост на батерија (не играм игри, ама користам многу апликации running...
На врв Дно