Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

iot

 1. zeroscience

  Sielco Analog FM Transmitter 2.12 Cross-Site Request Forgery

  <!-- Sielco Analog FM Transmitter 2.12 Cross-Site Request Forgery Vendor: Sielco S.r.l Product web page: https://www.sielco.org Affected version: 2.12 (EXC5000GX) 2.12 (EXC120GX) 2.11 (EXC300GX) 2.10 (EXC1600GX) 2.10...
 2. Roxas

  Xiaomi camera (Baby monitor)

  Mi pristigna od ali express kamera 1080p i probuvam da ja povrzam so aplikacijata Mi home, no celo vreme mi dava deka uredot ne e poddrzan vo taa area. Procitav nabrzina na reddit deka geografski gi blokirale za nadvor od kina duri i ako pisuva global deka e, ne e. Dali ima nekoj info kako mozam...
 3. kirev

  Amazon гаџети - Echo Dot, Alexa, AWS IotT, Dash, ...

  Guys, има некаде да се купи Echo Dot во близина? Ако се нарачува, ем е голем шипингот, ем треба да се чека... Или дали имате некакво искусто со hack/преправка на RPi во уред со иста функционалност како и Echo Dot? (Alexa плус skills се многу добра работа :) Reverb.ai не врши работа зашто мора...
На врв Дно