• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

io games

  1. gokica

    IO популарни игри

    Од неодамна ги открив IO игрите. За тие кои не знаат се играат од компјутер, мобилен и сл. Не бараат инсталации и посебни спецификации на компјутер. Достапни се директно преку браузер. Од мое искуство на компјутер најдобро одат преку Chrome. Како и на нив сличните не бараат предзнаење и време...
На врв Дно