Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

internet speed

  1. Miki98

    Направете побрзо отварање на вашиот интернет преку DNS

    Здраво ит другари сакам да споделам пред неколку месеци и денес ги менував овие днс што се преферирана и алтернативна или кажана секундарна. Што забележив од овие днс? Откако го сменив на cloudflare 1.1.1.1 1.0.0.1 на рутерот,сите веб-сајтови,дури и форумот го отвара побрзо, дури и на speedtest...
На врв Дно