• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

internal

  1. Глупав

    Internal speaker недостига

    Не работи ни звучник, а како што проверив ни слушалки... Bluetooth звук како и Air пренесува... Следно се случи, пред Big Sur уште Sierra имав некој контолер за музика и ми идеше зукот преку некој Loopback аудио, Продадoв контолерот стаив BigSur, остана loopback скоро кога сакав да спремам...
На врв Дно