• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

интерна меморија

  1. Luxell

    Проблем со интерна меморија на Андроид!?

    Се работи за ZTE S2 кој има 16GB интерна меморија,но во сејтинзите во сториџ пракажани се две интерни мемории која еднатa е со капацитет од 3,93GB а другата 8,79GB и најдолу мемориската со 7,21GB. Додека пак со апликацијата My Device прикажува дека интерната е 3,93GB и мемориската 7,21GB. Како...
На врв Дно