• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

intel xeon

  1. DedoMraz

    Најдобар одговор Intel Xeon, каде да се најде во МК?

    Каде може да се најде Intel Xeon во МК, поточно модел E5-2699V4 ? Колку што проверив во Анхоч, Сет и ДДсторе немаат. Не би ризикувал преку Амазон да го нарачам, па ако некој знае/има од каде да се земе кај нас пишете :)
На врв Дно