• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

intel i7

  1. W

    Купувам Intel CPU за Лаптоп(TDP=35W)

    Момци, како што гласи насловот, барам Sandy Bridge или Ivy Bridge процесор за лаптоп со TDP=35W. Пожелно е да е некој од следниве: 1. Intel Core i7-3612QM processor (2.1 GHz, SC turbo up to 3.1 GHz, 6 MB L3 cache), Quad 35 W 2. Intel Core i7-3520M processor (2.9 GHz, SC turbo up to 3.6 GHz, 4...
На врв Дно