• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

intel hd

  1. Rukfash

    Лаптоп со 1060 6GB + HD630

    Како шо гласи насловот, лаптоп со GTX 1060 6GB работи паралено со HD630 која е изледа на 2TB од рамот, За пријател прашувам. Стварта што во контрол панелот на Nvidia му показува 6GB VRAM, а при бенлмарци и други програми само 4GB VRAM. Дали е тоа ради шо двете графики работат паралелно па...
На врв Дно