• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

intel hd 520

  1. MacedonianBoy123

    Проблем со Intel HD 520 - Windows 10

    Здраво, имам лаптоп со овие спесификации: Intel HD 520 графичка, 8 гб рам, i5 6200U, 256 SSD. Често од кога ке го уклучам после 5-10 мин има лаг 1-2 delay на отварање фолдери, аппликации, нови таботи... Не е вака баш секогаш но е премногу често, кога ке го рестартирам лаптопов пак се се враќа...
На врв Дно