• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

intel core i3

  1. Rukfash

    Дали вреде i3-10300 8MB

    Дечки, баш размислувам за разликата измеѓу i3-10100 и i3-10300. Освен 100mhz повисок клок тука е L3 ќешо кој е за 2MB т.е. 33% поголем. Е сега дали е битен и колку е битен л3 ќешо и праве ли значајна разлика измеѓу овие две i3-ки? Према останатите спецификации се друго е исто. Intel product...
На врв Дно