Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

интел

 1. Нема Слика

  Проценка HP 15-BS115NV

  Барам проценка за лаптопот па ќе видиме дали ќе оди на продажба. Купен е 2017 или 2018 не сум баш сигурен од Грција. Лаптопот така ми стои од кога е купен, се вкупно дали 20пати го имам вклучено. Спецификации: CPU: i7-8550U RAM: 16GB DDR4 GPU: Radeon 530 4GB M.2: SanDisk 128GB + SSD Kingston...
 2. R

  Предлог Десктоп конфигурација за работа (нема да се користи за игри)

  Здраво, нов член на форумов, барам мислење за работна (десктоп)конфигурација за буџет од околу 1000€ (буџетот може да биде помал, но ако стварно вреди може и да оди малце над дадениот). Компјутерот би се користел за софтверски развој, при што би се кориселе Виртуелни машини, Podman/ Docker...
 3. Нема Слика

  Купувам i7 7700k

  Понуди ПП.
 4. KjEBE

  Дали 3200mHz RAM меморија ќе работи на h110 chipset?

  Ме интересираат искуства дали сте имале со ставање на пример 3200mhz рам меморија на плоча со чипсет h110. Ме интересираат искуства бидејќи сакам да сменам рам а сакам да земам побрзи мемории пошо во брза иднина ќе склапам АМД конфигурација па да можам да ги искористам. Лонг стори шорт шо би...
 5. Snow :)

  i7 4790

  Како што гласи насловот, барам да купам i7 4790.
 6. gokica

  Intel Kaby Lake - генерална дискусија

  На 30 август Интел ги објави новите подобрени процесори од генерацијата со кодно име Kaby Lake. https://newsroom.intel.com/press-kits/7th-gen-intel-core/ http://www.theverge.com/2016/8/30/12698400/intel-kaby-lake-7th-gen-core-cpu Изграден на 14nm процес, со малку повисоки дефаулт и турбо...
На врв Дно