Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

инструменти

  1. psyman

    [Прашање] - Царина за музички инструменти и додатоци

    Здраво форумџии, Дали некој знајт колку е царина за музички инструменти и додатоци, имено гитари, појачала и аудио интерфејси порачани од Германија (thomann.de)? Ќе требит да се платит и 9% царина и 18% ддв? Тејнкс,
На врв Дно