• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

installation

 1. Garfield'

  Помош не се инсталира windows преку мултибоот usb

  Здраво на сите Имам еден проблем сакам да го направам усб-то multiboot да има xp,win7,win8.1 и win10. Е сега пробам прeку yumi да ставам windows xp,после боотирањето на yumi има листа дa избираш windows install ok е но не го покажува windows xp,7,8.1 и win10. Кога идам на windows install.. Ми...
 2. JensenInterceptor

  Дали избрав добро - инсталација на Виндоус 10?

  Сакам да инсталирам Виндозе 10. Дали избрав добро? 1. Edition = Windows 10 anniversary update -> Windows 10 2. Language = English International 3. 64 bit Ок, за точка 2, 3 јасно ми е но првото ми е енигма. Не знам што е тоа Windows N и Windows Single Language? Single Language значи дека само...
На врв Дно