Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

install

 1. Miki98

  xenforo после инсталација во друг хост

  Здраво ит другари Ми треба помош,го инсталирам xenforo форумот во новиот хостинг,и ми покажува оваа,како можам да го оправам? во друг хост немам litespeed и работи форумот но тука не работи.
 2. Miki98

  Тлд нот суппорт -tld not valid

  Whois Servers List # TLD Server Action 1 ac whois.nic.ac 2 ae whois.nic.ae 3 aero whois.aero 4 af whois.nic.af 5 ag whois.nic.ag 6 ai whois.ai 7 al whois.ripe.net 8 am whois.amnic.net 9 arpa whois.iana.org 10 as whois.nic.as 11 asia whois.nic.asia 12 at whois.nic.at 13 au whois.aunic.net 14 ax...
 3. spiritBreaker

  Инсталација на SolidWorks 2015 на Windows 10

  Дечки, дали досега некој успеал да инсталира SolidWorks 2015 на 10кава? пошто јас пробав со неколку верзии, кога ќе дојде до делот да го инсталира SolidWorks, паѓа инсталацијата (не ми текнува која беше грешката при инсталација). Пробав и со Compatibility Troubleshooter, да ја стартувам во 7ца...
На врв Дно