• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

индустрија

  1. TATA_MATA

    Иднината на gaming индустријата

    Google официјално го потврди излегувањето на нивната cloud gaming платформа- Stadia и по се изгледа гејминг индустријата по подолго време на еволуција дојде до стадиум на нова револуција. Microsoft истотака го спрема X-Cloud и се сушка дека ќе имаат 2 конзоли, а поефтината конзола ќе биде само...
На врв Дно