Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

individual

  1. Garfield'

    Разлика меѓу бизнис и персонален Адсенсе

    Здрави другари Сакам да ве прашам каква е разликата да имаш бизниз аккаунт на адсенсе? Зошто фирма мораш да пишуваш и што ќе се деси да рачеме ако напишеш било која или твоео име? Бидејќи имам бизнис аккунт дали ќе имам проблем?ставив некое име на фирма што не постои,што ќе се деси? Дали може...
На врв Дно